Välisarhitektuur

Paepanga rivimajade arhitektuur on inspireeritud paiknemisest kõrgel klindil kunagisel niidul vaatega merele. Hoone arhitektuur on kaasaegne ja tulevikku vaatav, kuid samas kodune. Mahud on jaotatud väiksemateks osadeks, mis on justkui nihkes asetatud üksteise peale, et anda rivimajade vahele privaatsust, hoone mahulisele lahendusele dünaamikat ja olemise vabadust.

KAOS arhitektid

  • Margit Aule

  • Karl-Johan Jakobson

  • Mihkel Ross

Paepanga rivimajad on ruumiplaneeringult tavalisest avaramad. Õhuline trepihall ja eraldi vannitoa ja garderoobiruumiga sviiditüüpi magamistuba on elamus iseeneses. Treppi mööda siseruumis liikudes jõuab katuseterrassile, kus saab nautida merevaadet ja privaatset olemist.

Hoone paiknemine kinnistul on ilmakaarte suhtes väga hea. Kodu privaatne tagumine osa terrassi, elutoa, sauna ja peamagamistoaga avaneb õhtupäikesesse ja mere poole. Selles küljes on majal suured aknapinnad. Sissepääs, köök ja teised magamistoad avanevad hommikupäikesesse. Maja ees on parkimiskoht kolmele autole ning asjade hoiustamiseks 7-16-ruutmeetrine panipaik.

Hoone peamine viimistlusmaterjal on kodune ja ajas kestev termotöödeldud mänd ning soliidne ja tume söestatud fassaadilaud. Majad järgivad Paevälja piirkonna ridaelamute paiknemise linnaehituslikku rütmi ja sobituvad keskkonda, kuid jäävad sellegipoolest eristuvateks.

Arhitektuursed vaated (PDF):